NADB15MF - 15 pole D-SUB feedthrough, male to female
Neutrik
Prezzo di listino da scontare (IVA esclusa) SKU: NADB15MF
15 pole D-SUB feedthrough, male to female
Features & Benefits
  • Ideal for audio networking and integration of equipment into video systems
Product
  • Title NADB15MF
  • Gender male
Electrical
  • Contact resistance 30 mohm
  • Insulation resistance > 5 Gohm
  • Number of electronical contacts 15
  • Rated current per contact 3 A
  • Rated voltage 50 V ac
  • Dielectric strength > 0.5 kVac
Mechanical
  • Panel thickness 4 mm
  • Wiresize
  • Wiring Feedthrough
  • Mounting direction Front mounting
  • Chassis shape D
Material
  • Contact plating Au
  • Contacts Brass (CuZn39Pb3)
  • Insert Steel , tin plated, PBT
  • Shell Zinc diecast (ZnAl4Cu1)
  • Shell plating Nickel
Environmental
  • Flammability UL 94-V0
  • Temperature range -25 °C to +85 °C