65BDL3650Q/02 - 65", UHD 4K, 500 cd/m2, 16/9, digital signage Q-Line display with Android 10 SoC, PPDS Wave, 18/7
PPDS
Prezzo di listino da scontare (IVA esclusa) SKU: 65BDL3650Q/02
65", UHD 4K, 500 cd/m2, 16/9, digital signage Q-Line display with Android 10 SoC, PPDS Wave, 18/7
65BDL3650Q/02 è un LFD da 65" UHD 4K progettato per applicazioni di digital signage che richiedono elevata qualità d’immagine, gestione centralizzata e funzionamento 18/7. La luminosità di 500 cd/m2 garantisce ottima visibilità in ambienti interni standard e poco illuminati, mentre il pannello VA assicura contrasto elevato e colori uniformi.
Vantaggi per gli utenti
  • Android 10 integrato, che elimina la necessità di media player esterni
  • PPDS Wave per gestione remota, monitoraggio e aggiornamenti centralizzati
  • FailOver automatico per garantire continuità dei contenuti
  • Installazione flessibile in verticale o orizzontale
  • Opzione CRD22 per aggiungere connettività WiFi
Ambiti di utilizzo
  • Retail
  • Corporate: reception, sale riunioni, aree informative
  • Hospitality: hotel, centri congressi, aree comuni
  • Aeroporti, stazioni, hub di viaggio
  • Ristorazione
  • Musei, centri commerciali, hall e segnaletica informativa
Technical characteristics
Picture / display
  • Optimum resolution: 3840 x 2160 @ 60 Hz
  • Panel resolution: 3840 x 2160
  • Diagonal screen size: 64.5"
  • Diagonal screen size (metric): 163.9 cm
  • Brightness: 400 cd/m2
  • Contrast ratio (typical): 1200:1
  • Dynamic contrast ratio: 500,000:1
  • Aspect ratio: 16:9
  • Pixel pitch: 0.372 x 0.372 mm
  • Response time (typical): 8 ms
  • Viewing angle (horizontal): 178°
  • Viewing angle (vertical): 178°
  • Haze: 25%
  • Display colours: 1.07 Billion
  • Panel technology: ADS
  • Picture enhancement: 3/2 - 2/2 motion pull down, progressive scan, dynamic contrast enhancement
Supported display resolution
  • Computer formats: 1024 x 768 (60/70/75 Hz), 1152 x 864 (75 Hz), 1280 x 1024 (60 Hz), 1280 x 720 (60 Hz), 1280 x 800 (60 Hz), 1440 x 900 (60 Hz), 1600 x 1200 (60 Hz), 1680 x 1050 (60 Hz), 1920 x 1080 (60 Hz), 3840 x 2160 (50/60 Hz), 720 x 400 (70 Hz), 800 x 600 (56/60/72/75 Hz), 832 x 624 (75 Hz)
  • Video formats: 720p (50/60 Hz), 1080i (50/60 Hz), 1080p (50/60 Hz), 2160p (50/60 Hz)
Connectivity
  • Video input: 2 x HDMI 2.0, 1 x DVI-I, 2 x USB 2.0, 1 x USB 3.0
  • Audio input: 3.5 mm jack
  • Audio output: 3.5 mm jack
  • External control: RS232C (in/out) 2.5 mm jack, IR (in/out) 3.5 mm jack, RJ45
  • Other connections: micro SD, OPS
Convenience
  • Signal loop through: RS232, IR loop through
  • Placement: landscape (18/7),portrait (18/7)
  • Tiled matrix: up to 3 x 3
  • Keyboard control: Hidden, lockable
  • Network controllable: RS232, RJ45
  • Energy-saving functions: Smart Power
  • Remote control signal: Lockable
  • Ease of installation: Smart Insert
Internal player
  • CPU: Quad-Core Cortex A55
  • GPU: G52 MC1
  • Memory: 16 GB, 3 GB DDR
Sound
  • Built-in speakers: 2 x 10 W RMS
Multimedia applications
  • USB playback video: H.264, H.263, H.265, MPEG1/2, MPEG4, VP8, VP9
  • USB playback picture: BMP, JPEG, PNG
  • USB playback audio: AAC, HEAAC, MPEG
Power
  • Mains power: 100 - 240 VAC 50/60 Hz
  • Power consumption (Typical): 134 W
  • Standby power consumption: < 0.5 W
  • Energy label class: G
  • Power saving features: Smart Power
Operating conditions
  • Temperature range (operation): 0 to 40 °C
  • Temperature range (storage): -20 to 60 °C
  • Humidity range (operation): 20 to 80% RH (no condensation)
  • Humidity range (storage): 5 to 95% RH (no condensation)
  • Altitude: 0 - 3000 m
  • MTBF: 50,000 hours
Dimensions
  • Bezel width: 14.9 mm (even bezel)
  • Wall mount: 400 x 400 mm, M8
  • Dimensions (W x H x D): 1462.3 x 837.3 x 68.9 mm (wall mount) / 89.9 mm (handle)