65BDL5050D/00 - 65” D-Line, 4K, 24/7 landscape & portrait, 600 cd/m2, Failover, Android 14, CMND (control), Wi-Fi + Bluethooth, HTML 5 browser
PPDS
Prezzo di listino da scontare (IVA esclusa) SKU: 65BDL5050D/00
65” D-Line, 4K, 24/7 landscape & portrait, 600 cd/m2, Failover, Android 14, CMND (control), Wi-Fi + Bluethooth, HTML 5 browser
65BDL5050D/00 è un display professionale da 65" progettato per offrire prestazioni elevate e affidabilità continua 24/7 per una comunicazione visiva costante. Può essere installato sia in orizzontale che in verticale.
Vantaggi per gli utenti
  • Funzionamento continuo 24/7
  • Sistema Android 14 integrato
  • Gestione remota avanzata tramite la piattaforma Philips Wave
  • Ampia connettività
  • Possibilità d'installazione sia in orizzontale che in verticale
Ambiti di utilizzo
  • Ambienti commerciali
  • Retail
  • Trasporti
  • Hospitality
Technical characteristics
Picture / display
  • Screen size: 64.5" / 163.8 cm
  • Aspect ratio: 16:9
  • Panel resolution: 3840 x 2160
  • Optimum resolution: 3840 x 2160 @ 60 Hz
  • Pixel pitch: 0.372 x 0.372 mm
  • Brightness: 600 cd/m²
  • Display colours: 1.07 billion
  • Contrast ratio (typical): 1200:1
  • Dynamic contrast ratio: 500,000:1
  • Response time (typical): 8 ms
  • Viewing angle (H x V): 178° / 178°
  • Panel technology: ADS
  • Haze: 25%
  • Operating aystem: Android 14
  • Haze: 25%
Connectivity
  • Video input: DisplayPort 1.4, 2 x HDMI 2.0, USB-C (4.5 W)
  • Video output: HDMI 2.0
  • Audio output: 3.5 mm mini-jack
  • Other connections: 4G/LTE antenna connectors, Micro USB (OTG), 2 x USB 3.0
  • External control: RJ45, RS232C (IN/OUT) 2.5 mm jack, IR (IN/OUT) 3.5 mm mini-jack, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2 (via CRD32)
Convenience
  • Placement: landscape (24/7), portrait (24/7)
  • Tiled matrix: up to 10 x 15
  • Keyboard control: hidden, lockable
  • Signal loop through: DisplayPort, HDMI 1 & 2, RS232, IR Loopthrough, Android SoC
  • Energy-saving functions: Smart Power
  • Screen-saving functions: pixel shift
  • Network controllable: RS232, External 4G mPCIe slot, RJ45
Sound
  • Built-in speakers: 2 x 10 WRMS
Power
  • Power supply: 100 - 240 VAC 50/60 Hz
  • Standby power consumption: < 0.5 W
  • Energy label class: TBD
  • EEI Lot5 power consumption: TBD
Supported display resolution
  • Computer formats:
    • 1024 x 768 @ 60 Hz
    • 1280 x 1024 @ 60 Hz
    • 1280 x 720 @ 60 Hz
    • 1440 x 900 @ 60 Hz
    • 1600 x 900 @ 60 Hz
    • 1680 x 1050 @ 60 Hz
    • 1920 x 1080 @ 60 Hz
    • 640 x 480 @ 60 Hz
    • 800 x 600, 60 Hz
  • Video formats:
    • 1080p 50/60
    • 1080i 50/60
    • 480p 60
    • 576i 50
    • 576p 50
    • 720p 50/60
    • 480i 60
Operating conditions
  • Temperature range (operation): 0 to 40 °C
  • Temperature range (storage): -20 to 60 °C
  • Humidity range (operation): 20 to 80% RH (non-condensing)
  • Humidity range (storage): 5 to 95% RH (non-condensing)
  • Altitude: 0 - 3000 m
Multimedia applications
  • USB playback video: MPEG, H.263, H.264, H.265, AVI, MP4, MPEG4, VP8, VP9, WEBM
  • USB playback picture: BMP, JPEG, PNG
  • USB playback audio: AAC, HEAAC, MPEG
Miscellaneous
Internal player
  • CPU: 4 x A72 + 4 x A53 RK3576 + MT9800
  • GPU: ARM Mali-G52 MC3
  • Memory: 4 GB DDR
  • Storage: 32 GB
Regulatory approvals
  • Certifications: CE, FCC Class A, CB, BSMI, ETL
Dimensions
  • Set dimensions (W x H x D): 1462.3 x 837.3 x 89.9 (D@Handle) / 68.9 (D@Wall mount) mm
  • Set weight: 29 kg
  • VESA mount: 400 × 400 mm, M8
  • Bezel width: 14.9 mm (even bezel)