SKU: BOOMAXISPOT60
Available
26 Available items Available in Italian warehouse
50 Available items Available in European warehouse
60 W high brightness Spot lyre , Strobo effect, 7 color & 7 Gobos wheels
60 W LED moving head Spot with very high brightness, ideal for DJs thanks to its compact casing and its numerous automated programs.
Technical characteristics
  • 1 x 60 W very high brightness LED
  • Pan / Tilt: 540° - 270°
  • Light beam angle: 13°
  • 7 Gobo wheel
  • 7 color wheel
  • Gobo shake effect
  • Strobo effect
  • Operating modes: auto, sound, DMX
  • Controllable by 8 or 10 channel DMX
  • Very linear 0 - 100% dimmer + variable speed Strobo effect
  • Very fast Pan / Tilt movements
  • Supply voltage: 100 - 240 VAC 50/60 Hz
  • Fuse: T 1 A