SKU: BOOROBOWASH7X12W
Available
34 Available items Available in Italian warehouse
100 Available items Available in European warehouse
7 x 12 W 4-in-1 LED Wash moving head
7 x 12W RGBW LED moving head that produces red, green, blue or white lighting with a 25° beam.
Technical characteristics
  • 7 x 12 W 4-in-1 red, green, blue, white LEDs
  • Homogeneous color mixing
  • Dimmer and strobe functions
  • Pan / Tilt movements
  • Projection angle: 25°
  • Hook with omega fastener (2 screws)
  • Auto, musical and Master/Slave modes
  • 8 or 13 channel DMX mode
  • Plastic housing
  • Power supply: 90 - 240 VAC 50/60 Hz
  • Power consumption: 100 W