SKU: MACSILENTPAR12X10W6I
Available
1 Available Available in Italian warehouse
100 Available items Available in European warehouse
6-in-1 RGBWA / UV LED Par projector with 12 single 10 W LEDs, IR remote control included
6-in-1 RGBWA/UV PAR LED projector with 12 individual 10 W LEDs.
Technical characteristics
  • LED PAR
  • Aluminum housing
  • Controllable by DMX, auto, music, IR remote control
  • Light sources: 12 x 10 W RGBWA/UV 6-in-1 LEDs
  • Light beam angle: 45°
  • Variable Strobo function
  • Dimmer 0-100%
  • Silent aluminum NFC box, no fan noise
  • Perfect color mixing thanks to its 6-in-1 LEDs
  • DMX channels: 6 or 10 channels
  • Max. consumption: 120 W
  • Double mounting bracket for positioning on the ground and easy hanging
  • Power supply: 100 - 240 VAC 50/60 Hz
  • Fuse: F 3 A 250 V