Beetek
лв 1.050,98
prices may have variations due to the currency fluctuation
SKU: 9903046008
GDH04-60M
HDMI 2.0 active optical cable designed to transmit HDMI signals without quality losses up to 7680 x 4320 @ 60 Hz over distances of up to 100 meters, without the need for external power. This Plug & Play solution combines optical fiber and copper, ensuring high performance and signal integrity even on long distances.
Main features
  • Plug & Play without external power supply
  • Supports resolutions up to 8K
  • Fireproof, robust and wear-resistant TPU casing with internal stainless steel spiral armor
  • Supports HDCP 2.2, ARC, HDR and CEC
  • The gold plating process of the copper coating ensures a stable and long-lasting connection
  • Customizable lengths
DF100
DF 100 is lightweight and can be used to store 100 m of fiber optic cable and 70 m of network cable.
Main features
  • It can be stacked or hung on the rack, saving more space for storage
  • Fully enclosed reel serves as a protector, anti drop, anti collision and easy to transport
BH03
BH03 is a medium aluminum clamshell-style cap to protect fiber optic and other types of cables during installations. It can be used with any cable with an outside diameter of up to 35mm. A simple yet effective product, specifically designed for the rental and stage industry to protect six-core fiber optic, CAT, SDI, HDMI, DP and other cables from harsh environments.
Technical characteristics
GDH04-60M
    • Signal type: HDMI2.1
    • Lenght: 60 m
    • Input connector type: HDMI TypeA male
    • Output connector type: HDMI TypeA male
    • Connector gold plating: gold-plated copper shell
    • Connector structure: zinc alloy mold
    • Connector dimensions: HDMI TypeA male; 55.2 x 20 x 12 mm
    • In-wall installation: not supported
    • Connector fastening type: plug sure type HDMI connector provide
    • Plug & Play: yes
    • Cable structure: copper wire + aluminum foil + armored tube + outer jacket
    • Copper wire material: 7 multi-strand tinned copper wires
    • Copper wire specification: 24AWG x 1, 26AWG x 1, 28AWG x 3, 30AWG x 2
    • Cable diameter: 5.8 mm
    • Spiral tube diameter: 2.8 mm ±0.1 mm
    • Jacket material: matt frosted TPU
    • Jacket color: dark grey
    • EDID: pass-through
    • DDC: yes
    • HDMI audio: yes
    • 3D: yes
    • CEC: yes
    • ARC: yes
    • HDCP: HDCP2.3
    • HDR: yes
    • Plenum-rated: yes
    • XvYCC color space: yes
    • Resolution: 7680 x 4320 @ 30 Hz
    • Clock bandwidth: 1600 MHz x 3
    • Transmission rate: 48 Gbps
    • Reclocking chip: support above 30 m
    • Pixel reclocking: yes
    • ESD protection: yes
    • Hot swap: yes
    • Delay: zero frame delay
    • Compression: none
    • Sampling rate: 8 - 16 bit within the bandwidth range
    • Sampling ratio: RGB 4:4:4, YUV 4:4:4, YUV 4:2:2, YUV 4:2:0
    • Anti-jamming: yes
    • Tensile strength: ≤ 200 N
    • Compressive strength: 1000 N/10 cm
    • Minimum bending radius: ≥ 10D (*D is the outer diameter of the cable)
    • Operating temperature: -30 to 80 ℃
DF100
  • Product material: ABS, PP
  • Product color: black
  • Multi-surface placement: all five surfaces can be placed on the ground / table surface
  • Portable / hanging: portable, or placed on a cable rack
  • Stackable: multiple units can be stacked together to save space
  • Custom information: user can customize information for easy management
  • Single-person manageability, one person can quickly unwind and retract cable
  • Folding handle: yes
  • Extended handle: supports detachable extended handle
  • Bearing structure: labor-saving built-in bearing
  • Cable holder: yes
  • RJ45 connector holder: yes
  • Product dimensions: 32 x 16.5 x 38.5 cm
  • Weight: 1.5 kg
BH03
  • Product material: aluminum alloy shell
  • Product color: black
  • Applicable products: fiber, CAT, HDMI / DP cables
  • Maximum outer diameter: 35 mm
  • Product structure: peanut shell structure (detachable design for easy installation)
  • Customer logo: customization provided for 1000 pieces or more
  • Size: 130 x 35 x 48.47 mm