SKU: 402010-65PH
2.1 AudioBar with FIRDSP, PHOENIX CONNECTORS, Room EQ, 4 sound Presets, 4 Mic presets, matching to a 65" screen
Technical characteristics
  • Principle active 2.1 multi-media system
  • Amplifiers total power 300 W
  • Frequency range 45 Hz – 22 kHz * SPLmax @ 10% THD 111 dB
  • Nominal dispersion angle horizontal 80° x vertical 80°
  • Connectors Phoenix for Stereo line input and 2x balanced input Mic; 1x Mini-USB 1x 4-pole power socket for 24V power supply
  • Controls volume pot 2x preset buttons pairing button
  • Dimensions (W x H x D) suitable for 65″ TV: 108 x 1445 x 104 mm