SKU: 402012-65PH
2.1 VideoBar ready for a Huddly CAM IQ (optional) insertion, FIRDSP, PHOENIX CONNECTORS, Room EQ, 4 sound Presets, 4 Mic presets, matching to a 65" screen
Technical characteristics
  • Principle active 2.1 multi-media system
  • Transducers L/R: 2x 3,5“ + 1“ DualConcentric
  • Subwoofer: 3x 3,5“ high-excursion woofer + 2x 3,5“ ultra-high-excursion passive radiators
  • Amplifier power 300 W
  • Frequency range 45 Hz – 22 kHz SPLmax @ 10% THD 111 dB
  • Nominal dispersion angle horizontal 80° x vertical 80°
  • Connection 1x Stereo 3,5mm-Jack line input 2x 3,5mm-jack input Mic (sym.) 1x Mini-USB 1x 4-pole power socket for 24V power supply
  • Controls volume pot 2x preset buttons pairing button
  • Dimensions (W x H x D) suitable for 65″ TV: 108 x 1445 x 104 mm