BE-10MIC 524.0 MHz - 524.0 MHz conference desk microphone compatible with BE-1040 UHF receiver and BE-10CONF conference system
Rondson
KM 129,76
prices may have variations due to the currency fluctuation
SKU: 02543-2
Available
1 Available Available in Italian warehouse
524.0 MHz conference desk microphone compatible with BE-1040 UHF receiver and BE-10CONF conference system
Technical characteristics
  • Frequency: 524 MHz
  • RF output: 10 mW
  • Dynamic range: > 110 dB
  • Frequency stability: ±10 ppm
  • Frequency range: ±48 kHz
  • Parasitic transmissions: < -50 dBc
  • Consumption: 100 mA
  • Batteries: 2 x LR6 1.5 V AA (not delivered)