BE-10MIC 538.5 MHz - 538.5 MHz conference desk microphone compatible with BE-1040 UHF receiver and BE-10CONF conference system
Rondson
KM 129,76
prices may have variations due to the currency fluctuation
SKU: 02543-3
Available
1 Available Available in Italian warehouse
538.5 MHz conference desk microphone compatible with BE-1040 UHF receiver and BE-10CONF conference system
Technical characteristics
  • Frequency: 538.5 MHz
  • RF output: 10 mW
  • Dynamic range: > 110 dB
  • Frequency stability: ±10 ppm
  • Frequency range: ± 48 kHz
  • Parasitic transmissions: < - 50 dBc
  • Consumption: 100 mA
  • Batteries: 2 x LR6 1,5 V AA (not delivered)
  • Display: LCD
  • Change of frequency: selection button
  • Material: alloy body + metal grille head
  • Dimensions: h x Ø 240 m - Ø 50 mm - Ø 33 mm