SKU: BOOLEDPAR7X10W5IN1
Available
4 Available items Available in Italian warehouse
100 Available items Available in European warehouse
7 x 10 W 5-in-1 LED projector, IR remote control included
PAR LED floodlight equipped with 7 x 10 W 5-in-1 RGBWA (red, green, blue, white, amber) LEDs, ideal for decoration or entertainment.
9 DMX channels, built-in automatic programs. Heartbeat and fade mode. IR remote control supplied.
Technical characteristics
  • Light sources: 7 x LED 10 W RGBWA 5-in-1
  • Light beam angle: 45°
  • ABS case
  • Channels DMX: 9 channels
  • Integrated automatic programs with color scrolling
  • Max. power consumption: 100 W
  • Pulse mode
  • Fade mode
  • Jump mode
  • Dimensions of carton (L x W x H): 20.5 × 20.5 × 15 cm
  • Power supply: 100 - 240 VAC 50/60 Hz
  • Fusible: F 3 A 250 V