SKU: MACFLATPAR12X12W6IN1
12 x 12 W 6-in-1 RGBWA-UV, high brightness flat PAR LED projector
Very compact light projector, designed for lighting vertical surfaces, walls or on the stage. It is powered by 12 x 12 W RGBWA-UV 6-in-1 (red, green, blue, white, amber / UV) LEDs.
Technical characteristics
  • LED PAR
  • Light sources: 12 LEDs of 12 W RGBWA-UV 6-in-1
  • 25° projection angle
  • DMX channels: 4 or 10 channels
  • Controllable in DMX, auto, music, IR remote control
  • Plastic case
  • Power supply by IEC male connector
  • Possible link by female IEC power cable
  • Double bracket for installation or fixing
  • Power supply: 100 - 240 VAC 50/60 Hz
  • Fuse: T 1 A‚ 250 VAC