SKU: MACFLATPAR7X12W6IN1
Available
20 Available items Available in Italian warehouse
100 Available items Available in European warehouse
7 x 12 W 6-in-1 RGBWA-UV, high brightness flat LED projector
It is powered by seven 12 W 6-in-1 RGBWA-UV LEDs (red, green, blue, white, amber - UV). It can be used in automatic, sound-activated, or as a master/slave. Full RGBWA-UV color mixing can be achieved via DMX using the included IR remote control, or simply controlled via the easy-to-use 4-button LED panel.
Technical characteristics
  • LED PAR
  • Light sources: 7 LEDs of 12 W RGBWA-UV 6-in-1
  • 25° projection angle
  • DMX channels: 4 or 10 channels
  • Controllable in DMX, auto, music, IR remote control
  • Plastic case
  • Power supply by IEC male connector
  • Possible link by female IEC power cable
  • Double bracket for installation or fixing
  • Power supply: 100 - 240 VAC 50/60 Hz
  • Fuse: T1A‚ 250 V AC