FW-75EZ20L - 75” 4K (3840 x 2160 )professional display rated for 16/7 operation with essential professional functions, 350 nit, 1200:1 contrast, Android TV
Sony
Lek 277.034,03
prices may have variations due to the currency fluctuation
SKU: FW-75EZ20L
75” 4K (3840 x 2160 )professional display rated for 16/7 operation with essential professional functions, 350 nit, 1200:1 contrast, Android TV
All these features make the FW-75EZ20L ideal for today's connected AV environments.
Technical characteristics
General features
  • Screen size: 75"
  • Display resolution (H x V, pixels): 3840 x 2160
  • Contrast ratio: 1200:1
  • Brightness (cd/m²): 350
  • Dynamic contrast ratio: 400,000:1
  • Response time: 8 ms
  • HDR (High Dynamic Range) compatibility: yes (HDR10, HLG)
  • Aspect ratio: 16:9
  • Portrait / Tilt compatibility: yes
  • Rated power consumption: 306 W
Display features
  • Dimming type: frame dimming
  • Display device: LCD
  • Panel type: IPS
  • Color gamut (DCI-P3): 75%
  • Backlight type: direct LED
  • Picture processor: 4K Processor X1
  • Deep Black non-glare coating: no
  • Haze (%): 1%