SKU: PSUPPLY-12V30W
12V 30W power supply
12V 30W power supply compatible with many Blackmagic Design products, such as: HyperDeck Studio Recorder, UltraStudio Pro, 3D Capture and Playback devices, Video Assist 4K, ATEM Studio Converter, Blackmagic Cinema Camera 2.5K (EF/MFT models), SmartView Duo and HD Monitors, ATEM Television Studio Production Switcher, SmartScope Duo 4K, and Blackmagic Production Camera 4K. It includes international wall socket adapters for worldwide use.
  • Replacement Power Supply
  • Use with 12V Studio Hardware
  • Includes Worldwide Plug Adapters
Input 100 to 240 VAC, 50/60 Hz, 67 to 92 VA, 0.8 A
Output 12 V, 2.5 A
Power 30 W
Dimensions 9 x 8 x 1.25" / 22.9 x 20.3 x 3.2 cm