RMC-260 - Digital Video Switcher remote controller for SE-1200MU
Datavideo
prices may have variations due to the currency fluctuation
SKU: 2205-1750
Digital Video Switcher remote controller for SE-1200MU
Communication Interface
RS-232
Baud Rate
38400 ODD
Update
USB
Power supply
Input AC 100 ~ 240V Switching Adaptor
Output DC 12 V
Power Consumption
5W
Operating Temperature
0~40 °C
Humidity
10% to 90% (non condensing)
Dimension (L x W x H)
430 x 261 x 70 mm
Net Weight
1.3 kg
Power
DC 12 V, 0.5A
Accessory
RS-232 Transmission Cable, Power Adapter, Thank You Card
What's in the Box
1 x RMC-260 product
1 x AD Switch DC 12 V