NBNC75BTU11 - BNC 75 ohm Cable Connector, RearTWIST series, Pin 1,6 mm, Shield 7,36 mm
Neutrik
prices may have variations due to the currency fluctuation
SKU: NBNC75BTU11
BNC 75 ohm Cable Connector, RearTWIST series, Pin 1,6 mm, Shield 7,36 mm
The rearTWIST HD BNC cable connector offers a true 75 ohm design and is perfectly suitable for HD applications. The patented rearTWIST boot guarantees easy access even in high density applications and offers color coding.